fbpx
holistyczna pielegnacja masaz krem i dotyk warszawa ursus

Holistyczna pielęgnacja, czyli moja filozofia piękna

Holistyczna pielęgnacja, czyli moja filozofia piękna

holistyczna pielegnacja diagnoza krem i dotyk warszawa ursus

Czym jest holistyczna pielęgnacja

Kompleksowe podejście do pielęgnacji to według mnie klucz do dobrego samopoczucia, poprawy kondycji ciała.. i ducha. Kosmetologia holistyczna opiera się na założeniu, iż ludzki organizm to wspaniały mechanizm, w którym każdy element odgrywa istotną rolę i tylko całościowe podejście umożliwia trafną diagnozę i optymalny dobór terapii. 

W tym nurcie nierozerwalnie łączy się sferę cielesną z duchową – wierząc, iż piękno na zewnątrz rodzi się w naszym wnętrzu, a harmonia ducha odzwierciedla się przede wszystkim w dobrym samopoczuciu, a co za tym idzie i promiennym wyglądzie. Istotnym aspektem holistycznej pielęgnacji jest też założenie, że zdrowy i prawidłowo funkcjonujący organizm lepiej reaguje na zabiegi upiększające, a ich efekty utrzymują się dłużej.

Znaleźć przyczynę

Co niezmiernie ważne – według tej filozofii dążąc do stanu równowagi, nie maskujemy problemów, nie obiecujemy spektakularnych rezultatów po jednej wizycie, szukamy wspólnie z klientem źródeł dolegliwości, analizujemy krok po kroku nawyki pielęgnacyjne, styl życia, sposób odżywiania, poziom stresu, stan zdrowia. Wszystko po to, by jak najlepiej poznać klientów i zatroszczyć się o nich w sposób jak najbardziej spersonalizowany i kompleksowy.

Dbanie o siebie nie tylko poprawia nastrój, ale jest też oznaką miłości  – do własnego ciała i wnętrza. Poczucie bycia zadbanym wspiera nas w budowaniu zdrowej samoakceptacji, pomaga wzmacniać pozytywną samoocenę. Znalezienie profesjonalnego wsparcia w osobie wykwalifikowanego kosmetologa czy kosmetyczki, dla wielu ludzi stanowi przełom w relacji z własnym ciałem, szczególnie jeśli trafią w ręce znawcy i praktyka holistycznego podejścia.

Co wewnątrz, to i na zewnątrz

Organizm to bardzo złożony mechanizm. Wszystkie jego części są ze sobą w jakiś sposób powiązane, a problemy z układami wewnętrznymi, często manifestują się na zewnątrz. Dobrym przykładem jest wątroba – gdy niedomaga, na skórze pojawiają się przebarwienie lub czerwone plamki (punkty rubinowe), białka oczu mogą być zażółcone. Jeśli dochodzi do zaburzeń w gospodarce lipidowej i cholesterol jest zbyt wysoki, wokół powiek mogą występować tzw. kępki żółte. Zauważ też, że jeśli krążenie krwi szwankuje, nogi i ręce puchną, a przy problemach z nerkami możemy czuć się nabrzmiali i zmęczeni, zmagać się z cellulitem wodnym. Problemy hormonalne objawiają się z kolei np. wahaniami wagi, zmianami trądzikowymi, kruchością włosów i paznokci, łysieniem. Długo  możnaby wyliczać. Tych zależności jest całe mnóstwo i tylko dogłębny wywiad i kompleksowa diagnostyka w połączeniu z doświadczeniem kosmetologa może naprowadzić nas na właściwy trop.

Sama pielęgnacja skóry byłaby w takich przypadkach tylko maskowaniem problemu zdrowotnego. Dobry kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu podpowie Ci, do jakiego specjalisty się udać. Może również rozpoznać przyczynę problemów, które nie są związane są ze stanami chorobowymi, ale np. z niekorzystnymi nawykami pielęgnacyjnymi.

Umysł i ciało to jedność

Inaczej niż tradycyjna medycyna chińska czy ajurvedyjska, która od tysięcy lat działa w ujęciu holistycznym, współczesna nauka często skupia się na pojedynczych organach, określonych jednostkach chorobowych, typowych objawach. A przecież każdy element tego mechanizmu jest w jakiś sposób powiązany z innym.  Wiele przypadłości ma też podłoże psychosomatyczne i wymaga współpracy wielu specjalistów – w tym psychiatry. Dolegliwości kumulują się, często jedna jest zależna od drugiej, dodajmy do tego jeszcze wszechobecny stres…  i tak oto nasza doskonała machina zaczyna szwankować. 

W takiej sytuacji chyba każdy z nas chciałby trafić do lekarza, który podejdzie do naszych problemów całościowo, poświęci nam czas, przeanalizuje wyniki, zleci dodatkowe badania, zapyta o obciążenia genetyczne, jakość snu, nietolerancje pokarmowe, wahania nastroju… a nie odprawi nas po pięciominutowej wizycie z receptą na kolejne leki, które może pomogą, a może nie.

Nie inaczej jest też w kosmetologii i szeroko pojętej pielęgnacji ciała. Gdy trafiamy do osoby, która fachowo się nami zaopiekuje, kompleksowo, z empatią,  bez pośpiechu, bez sztampy i „ciśnienia” na szybką sprzedaż serii „uniwersalnych” zabiegów, od razu czujemy się potraktowani z prawdziwą troską.  Dobrze, że trafiłaś do nas! W Krem i Dotyk nie uznajemy sztampy, nie mamy pakietów dla każdego i nie przeprowadzamy zabiegów bez dogłębnej analizy kondycji i potrzeb klienta.

holistyczna pielegnacja maseczka krem i dotyk warszawa ursus

Wrogowie harmonii

Co w dzisiejszych czasach najczęściej staje na drodze do dobrego samopoczucia i wyglądu? Stres, stany depresyjne, lękowe to wrogowie pięknej skóry, właściwej postawy ciała, stanu odprężenia i  relaksu, upragnionej harmonii. Kondycja psychiczna, emocje, reakcje na stres mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Nerwowość, napięcie i lęki dobry kosmetolog zauważy w zmianie kolorytu skóry, zmarszczkach mimicznych, matowych włosach, szorstkiej, wiotkiej skórze, czy boleśnie spiętych mięśniach, usztywnionych stawach.

Kolejnym niekorzystnym czynnikiem jest współczesny styl życia, w którym nie ma czasu na odpoczynek i skupienie na sygnałach ostrzegawczych, które wysyła nam ciało.  Wieczny pośpiech, mało wartościowe jedzenie, za dużo cukru, używki, energetyki, mało snu, ekspozycja na światło ekranowe, zbyt mała ilość ruchu.
Nie bez znaczenia są także warunki w jakich mieszkamy, pracujemy: zanieczyszczenie powietrza, klimatyzacja, słaba wilgotność powietrza, siedzący tryb życia, praca pod presją czasu. Kiedy niekorzystne czynniki zaczynają się kumulować, prędzej czy później nasz ciało przestaje współpracować i domaga się regeneracji. Kompleksowej regeneracji.

Zaniedbań w tych sferach nie da się zamaskować nawet najlepszymi zabiegami kosmetycznymi!

Złożoność zabiegów

Taka wieloaspektowość związana z funkcjonowaniem organizmu ma znaczenie przy wdrażaniu kompleksowej pielęgnacji. Wiedzą o tym specjaliści pracujący w salonie Krem i Dotyk, dla których liczy się indywidualne podejście i szerokie spojrzenie na problemy klientów. Zaczynając od szczegółowego wywiadu i  diagnostyki, na każdym etapie zabiegowym wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Wspólnie określamy cel terapii, analizujemy bieżącą pielęgnację domową, doradzamy, konsultujemy i proponujemy skrojone na miarę rozwiązania.

Holistyka w praktyce

Dobrym przykładem jest masaż twarzy, który oferujemy w naszym salonie. Powtarzany w regularnych odstępach ma na celu przede wszystkim rozluźnienie, poprawę ukrwienia i ujędrnienia mięśni, od których… zależy wygląd Twojej skóry! Działające powierzchownie kremy nie będą więc skuteczne bez kompleksowego podejścia – dopiero w połączeniu z drenażem limfatycznym twarzy cera stanie się jędrniejsza, a zmarszczki zostaną wyraźnie spłycone. 

W holistycznym podejściu specjalista zwróci przy okazji uwagę na przyczyny powstawania niedoskonałości takich jak zmiany trądzikowe czy przesuszony naskórek. Zapyta o dietę, zaleci konsultacje u endokrynologa czy dermatologa, zweryfikuje zawartość kosmetyczki klienta. 

W kompleksowej pielęgnacji niezmiernie ważny jest… czas poza salonem. Nawet najlepiej skomponowane rytuały zabiegowe i plan beauty nie dadzą rezultatów (lub co gorsza je zniweczą), jeśli nie będą wspierane właściwą pielęgnacją domową. Ale o tym przeczytacie już w kolejnym wpisie…

AUTORKA:

Aleksandra Stanulewicz

Kosmetolożka i terapeutka twarzy

aleksandra stanulewicz kosmetolozka krem i dotyk warszawa ursus
Brak komentarzy

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

0
    0
    Twoje zakupy
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu