mezoterapia mikroiglowa warszawa ursus

Mezoterapia mikroigłowa – ABC

Mezoterapia mikroigłowa - ABC

Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów w kosmetologii, którego korzenie sięgają wielu lat wstecz. Wykorzystuje on zdolność skóry do autoregeneracji oraz przebudowy skóry, co nazywane jest także terapią indukcji kolagenu . Pierwsze zetknięcie z jej opisem może budzić w Tobie nieco wątpliwości, chociaż jej pozytywne działanie na wygląd skóry jest niezaprzeczalne! Na czym polega mezoterapia mikroigłowa? Jakie efekty przynosi? Czy istnieją przeciwwskazania do jej wykonywania? Przeczytaj nasze ABC i dowiedz się więcej!

Anti Aging dzięki nakłuwaniu

Istnieją trzy rodzaje mezoterapii – bezigłowa, igłowa i mikroigłowa. Wszystkie polegają na docieraniu w głębsze warstwy skóry i jej kontrolowanym… uszkadzaniu. W pierwszym przypadku używa się do tego impulsów elektrycznych. W drugim nakłuwa się ją igłą lub kaniulą, wprowadzając w ten sposób określone substancje w głąb skóry.

Co ważne w trakcie mezoterapii igłowej nie dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych, spowodowanych nakłuciami. Mezoterapia mikroigłowa to kolejna odsłona tej wersji zabiegu, której działanie jest najbardziej rozbudowane.

W trakcie zabiegu na twarz najpierw nakłada się preparat, a następnie najczęściej za pomocą pena, którego głowica „najeżona” jest mikroigłami, wykonuje się miejscowo nakłucia. Do mezoterapii mikroigłowej wykorzystywane są również pieczątki oraz rollery.

Spośród wszystkich narzędzi do mezoterapii mikroigłowej jednak to peny są najbardziej sterylne (posiadają wymienne, jednorazowe końcówki), precyzyjne i najmniej bolesne. Ponadto posiadają regulację długości igieł, dzięki czemu możemy dopasowywać parametry nakłuć do każdej partii twarzy i ich rożnych potrzeb.  

Działanie mezoterapii mikroigłowej

Zabieg mikroigłowej mezoterapii działa dwojako. Z jednej strony sprawia, że dzięki utworzeniu mikrokanalików w skórze składniki aktywne użytego produktu są w stanie skuteczniej dotrzeć w głębsze struktury skóry, a ich wchłanialność zwiększa się kilkukrotnie. Z drugiej kontrolowane uszkodzenia skóry indukują w skórze stan zapalny, podczas którego uwalniane są z krwi czynniki wzrostu, stymulujące aktywność fibroblastów. Skóra pobudzona zostaje do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie do samodzielnej przebudowy tkanki. Intensywna stymulacja fibroblastów oraz pobudzenie regeneracji skóry skutecznie zwiększa gęstość i elastyczność skóry

Pierwsze efekty są widoczne natychmiastowo dzięki działaniu kosmetyku. Na kolejne trzeba poczekać do nawet dwóch miesięcy, aż skóra całkowicie się zregeneruje. Wreszcie są takie, których nie będzie widać gołym okiem – jak  długofalowe zapobieżenie powstawaniu nowych zmarszczek! 

Zabieg nie jest zbyt bolesny – choć oczywiście zależy to od Twoich osobistych odczuć i progu bólu. Istnieje możliwość skorzystania z miejscowego, powierzchniowego znieczulenia przed rozpoczęciem mezoterapii, choć dużo korzystniejsze i bezpieczniejsze jest wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Podczas nałożenia środka znieczulającego dochodzi do obkurczenia naczyń krwionośnych, co przekłada się na mniejszą skuteczność zabiegu. Do nakłuć używa się sterylnych igieł ze stali chirurgicznej, których długość dobiera kosmetolog w oparciu o diagnozę i określenie potrzeb skóry. Urządzenie, które wyrzuca igły wykonuje do nawet kilku tysięcy nakłuć na minutę. Powoduje to oczywiście zaczerwienienie, a czasem nawet lekką opuchliznę. Te zmiany znikają jednak po kilku-kilkunastu godzinach! Po ewentualnych strupkach również nie ma śladu już po paru dniach. 

W okresie rekonwalescencji, czyli gojenia się skóry, zaleca się stosowanie konkretnych, regenerujących kosmetyków, aby ochronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych i przyspieszyć jej odbudowę. Konieczna jest także ochrona przeciwsłoneczna i przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, takich jak częsta zmiana ręcznika i poszewki, nie zdrapywanie łuszczącego naskórka, nie stosowanie peelingów, kwasów czy innych substancji drażniących. 

Blask i odżywienie

Skóra ma niesamowitą zdolność do regeneracji i odbudowy, gdy zostaje do tego pobudzona. Dzięki temu zabieg mezoterapii mikroigłowej doskonale sprawdzi się przy różnorodnych problemach skórnych – braku jej elastyczności, pierwszych oraz głębszych zmarszczkach, widocznych zmianach potrądzikowych, przebarwieniach etc. Zabieg możesz wykonać również na innych niż twarz częściach ciała, np. na udach, brzuchu, biuście, a nawet – przy problemach z łysieniem – na głowie. Efekt w postaci napięcia skóry, redukcji zmarszczek, rozstępów, przebarwień i blizn, zmniejszenia widocznych porów skóry czy wyraźnej poprawy krążenia będzie gwarantowany! 

Widoczne po zabiegu rezultaty to także m.in. odżywienie i dotlenienie skóry. Profesjonalnie wykonana w salonie „Krem i Dotyk” mezoterapia może obejmować duże, jak i małe partie skóry, np. w celu zmniejszenia cieni pod oczami czy redukcji konkretnych blizn!

Najlepsze wyniki uzyskasz, wykonując całą serię 4 do 6 zabiegów, co ok 3-4 tygodnie. Dzięki temu przez cały rok skóra będzie pobudzana do naturalnych procesów odbudowujących, odwdzięczając się świeżym i pełnym młodzieńczego blasku wyglądem! Mezoterapia mikroigłowa idealnie łączy się z masażami oraz głębokim rozluźnieniem mięśni twarzy, dzięki czemu uzyskujemy rewitalizację tkanek na dwóch poziomach – mięśniowym i skórnym.

Czy masz przeciwskazania?

Istnieje kilka sytuacji, w których nawet najlepszy specjalista z salonu „Krem i Dotyk” nie może podjąć się wykonania zabiegu. Jednym z nich jest… zbyt krótki odstęp między sesjami! Aby mezoterapia mikroigłowa działała efektywnie, skóra musi się za każdym razem w pełni zregenerować. Dopiero wtedy może zostać ponownie poddana kolejnemu „kontrolowanemu zapaleniu”.

Inne przeciwskazania to choroby przewlekłe, m.in. niewyrównana cukrzyca, niektóre choroby autoimmunologiczne, hemofilia, opryszczka czy choroby nowotworowe. Niewskazane jest wykonywanie mezoterapii mikroigłowej w okresach ciąży i laktacji. Dopytaj o swoją indywidualną sytuację i opowiedz o oczekiwanych efektach podczas konsultacji w salonie lub telefonicznie, aby uzyskać informację o możliwościach zastosowania u Ciebie tego fantastycznego w skutkach zabiegu!

AUTORKA:

Paulina Hawrylak

Kosmetolożka i dietetyczka kliniczna

kosmetyczka Ursus
1 Comment
  • Agata
    Posted at 13:10h, 01 grudnia Odpowiedz

    Bardzo ciekawy artykuł, jasno i przejrzyście opisany zabieg 🙂

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

0
    0
    Twoje zakupy
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu