fbpx
depilacja lycon warszawa ursus

Od jakiego wieku można się depilować?


Depilacja nastolatek

Na pierwszą depilację woskiem trafiają do nas zarówno nastolatki, które mają już pierwsze doświadczenia z samodzielnym usuwaniem włosów maszynką, jak i młodsze dziewczynki, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia i wraz z rodzicem szukają optymalnego rozwiązania. W KREM I DOTYK z szacunkiem i troską podchodzimy do młodych klientek. Dokładamy wszelkich starań, by wizyta przebiegała w komfortowej, intymnej atmosferze, bez stresu i bólu.

Kiedy mogę zacząć się depilować?

To pytanie zadają już 9-10 letnie dziewczynki. Na pewno spotkałaś się już z opinią, iż jest to „efekt wszechobecnego kultu idealnego ciała”, albo, że to „stanowczo za wcześnie na takie dylematy”… Nie zgadzam się z takim podejściem.
W wielu kulturach depilacja dziewcząt nie jest tematem tabu i stanowi standardowy zabieg pielęgnacyjny już od najmłodszych lat. Azjatki i Arabki uczą swoje córki depilacji twarzy bawełnianą nitką. Przygotowują domową pastę cukrową, którą usuwają włosy na ciele. Depilacja jest w tych kulturach od wieków uznawana za jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Do Europy usuwanie owłosienia na szeroką skalę dotarło stosunkowo niedawno, bo w drugiej połowie XX wieku. Dlatego też trudno się dziwić, że nie jest ono tak silnie zakorzenione w naszej świadomości i wciąż rodzi różnego rodzaju dylematy.
Krem i Dotyk depilacja nastolatki
CIEKAWOSTKA: Czy wiesz, że nawet dziś większość kobiet w Europie deklaruje, że usuwa włosy maszynką? Jest to metoda o niskiej i krótkotrwałej skuteczności, stwarza ryzyko skaleczeń i infekcji, sprzyja bolesnemu wrastaniu włosków i zapaleniu mieszków włosowych. Depilacja woskami dobrej jakości zapewnia efekt gładkiej skóry na kilka tygodni, a odpowiednia pielęgnacja po zabiegu minimalizuje ryzyko wrastania odrastających włosków. Regularna depilacja woskiem sprawia także, że włoski stają się bardziej miękkie i delikatne. Dobrej jakości wosk radzi sobie świetnie już z bardzo krótkimi włoskami, więc nie trzeba ich „zapuszczać” do kolejnego zabiegu.
Droga Mamo, jeśli Twoja „jeszcze nienastolatka” zadaje pytanie „Kiedy mogę zacząć się depilować?”, ciesz się, że przychodzi z nim do Ciebie i nie obawia się pytać o „kobiece sprawy”. Porozmawiajcie o tym, co przeszkadza dziewczynce, dlaczego chce pozbyć się włosów na ciele? Czy powodują dyskomfort, a może przeszkadzają w uprawianiu sportu lub były obiektem negatywnych komentarzy koleżanek i kolegów? Wszystkie powody są ważne – warto je poznać. Moja odpowiedź na pytanie „Kiedy mogę zacząć się depilować?” może wydać Ci się kontrowersyjna… Uważam, że wtedy, kiedy owłosienie sprawia, że dziewczynka nie czuje się komfortowo – wiek jest tu kwestią drugorzędną. Zanim więc 9 czy 10-latka po kryjomu sięgnie po maszynkę, bo będzie czuła się niezrozumiana, a chęć pozbycia się włosów zostanie uznana za dziecięcy kaprys, warto umówić się do nas na konsultację – zapraszamy wówczas mamę i córkę na wspólną rozmowę i wyjaśniamy krok po kroku cały przebieg zabiegu.

Dojrzewanie jest trudne...

… cholernie trudne nawet. Jest to pełen wyzwań czas dla młodego człowieka. Oprócz niełatwych do zaakceptowania zmian w ciele, dochodzi cała masa problemów, którym nastolatek stawia czoła każdego dnia.
Uważam, że tam, gdzie jesteśmy w stanie pomóc, powinniśmy to robić. Tak jak dbamy o cerę z trądzikiem naszych młodych klientów, tak też pomagamy uporać się z niechcianym owłosieniem.
Nastolatki różnie podchodzą do „nowych” włosów na ciele. Są dziewczynki, które wręcz z radością witają pierwsze włoski pod pachami, czy w okolicach wzgórka łonowego, dla innych będą one z kolei przyczyną kompleksów i dyskomfortu. To bardzo indywidualna kwestia. Najtrudniej jest zaakceptować dziewczynkom ciemne i obfite owłosienie, pojawiające się u osób o ciemniejszej karnacji i kolorze włosów już w bardzo młodym wieku (ok. 8 roku życia). Przyczyny nadmiernego owłosienia mogą być także różne: kwestia etniczne, zaburzenia hormonalne, skutki uboczne leczenia farmakologicznego.
Niezależnie od wszystkich kwestii, włosy, które rosną na ciele i są przez dziewczynkę odbierane jako niechciane, tak właśnie należy traktować, szanując jej subiektywne odczucia i potrzeby.
Krem i Dotyk depilacja nastolatki

Depilujemy bez bólu i stresu

W KREM i DOTYK wykonujemy zabiegi depilacji już u dziewczynek od 10 roku życia, choć standardowo wiek, w jakim nastolatki zaczynają odczuwać potrzebę wykonania zabiegu depilacji jest nieco wyższy. Zazwyczaj dziewczyny pojawiają się w naszym gabinecie wraz z mamą ok. 14 roku życia.
Zabiegi depilacji wykonujemy wysokiej jakości woskami LYCON, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas depilacji ciała, jak i twarzy. Podczas depilacji używamy też specjalnej oliwki, która chroni wrażliwą skórę i sprawia, że wosk przyczepia się do włosa, a nie do skóry. Minimalizuje to dyskomfort i sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny. Stosujemy metodę pracy ONE DIP – jest to technika pojedynczego zamaczania szpatułki w pojemniku z woskiem. Przy każdym kolejnym używana jest następna jednorazowa szpatułka, co sprawia, że zabieg jest wykonany według najwyższych standardów higienicznych.

Depilacja w Krem i Dotyk - krok po kroku

Przed zabiegiem:

Przed pierwszą wizytą zapraszamy na próbę uczuleniową. Wykonujemy ją 48 h przed planowanym zabiegiem. Aplikujemy w tym celu małą ilość wosku i usuwamy go, zalecając obserwację wydepilowanego miejsca. Jeśli wystąpi silne, utrzymujące się zaczerwienie, opuchnięcie lub inne objawy alergiczne, odstępujemy od wykonania zabiegu.

Przed zabiegiem nie należy skracać, ani golić włosków. Jeśli włos jest zbyt długi, my delikatnie skracamy go profesjonalnym trymerem.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji woskiem:

• stosowanie izotretinoiny (Izotek),

• alergia na składniki wosku lub produkty stosowane przed depilacją i po niej,
• zapalenie żył,
• żylaki,
• świeża opalenizna / poparzenia słoneczne,
• stan zapalny skóry w obszarze zabiegowym,
• zapalenie mieszków włosowych,
• zbyt krótkie włosy (minimalna długość to 2-3 mm).

Przebieg wizyty:

• Na pierwszą wizytę młodsze klientki zapraszamy z rodzicem. Zazwyczaj jest to mama. Wyjaśniamy co i jak, uzgadniamy szczegóły. Rodzic wypełnia kartę klienta, zapoznaje się z przeciwwskazaniami i podpisuje zgodę na zabieg.
• Zapraszamy do gabinetu klientkę wraz z opiekunem. Podczas pierwszej wizyty dziewczynki chętnie wchodzą z mamą, na kolejnych zazwyczaj wolą już być same, a my szanujemy ich decyzję.
• Pierwsza wizyta jest przeważnie dłuższa, ponieważ poświęcamy czas na dokładne wyjaśnienie krok po kroku wszystkich etapów i zasad zabiegu. Rozmawiamy z dziewczynką, mówimy, co w danym momencie będziemy robić, pokazujemy kolor wosku, dajemy do powąchania kosmetyki.
• Przed zabiegiem i w trakcie wyjaśniamy, jak pracować z oddechem, aby zminimalizować dyskomfort. Przy drugiej wizycie dziewczynki mają to już świetnie opanowane.
• Umawiamy się, że jeśli cokolwiek będzie w jej odczuciu nie tak, w każdej chwili może nam o tym powiedzieć. W naszym gabinecie ma czuć się swobodnie i bezpiecznie – zależy nam aby dziewczyny miały do nas pełne zaufanie.
• Mamy prosimy o powściągliwość i nie okazywanie stresu. Wasza obecność jest wystarczającym wsparciem na pierwszej wizycie. Wasze dziecko jest w dobrych rękach. Nasza depilacja naprawdę nie jest traumatycznym, bolesnym zabiegiem, a wyrażające Waszą szczerą troskę „Nie bój się!”, daje niestety odwrotny efekt. Nie ma czego się bać i nie chcemy, aby klientka kojarzyła depilacje z lękiem.
• W każdej chwili dziewczynka może przerwać zabieg, bez podawania przyczyny. Zawsze mówimy: „Jeśli będziesz chciała wyjść z gabinetu to mówisz, wstajesz i kończymy. Wrócisz, gdy uznasz, że jesteś gotowa.”
• Nieodłącznym elementem zabiegu jest instruktaż pielęgnacji pozabiegowej. Wyjaśniamy jak i kiedy wykonać peeling ciała, aby pomóc przebić się osłabionym po depilacji włoskom. Informujemy o ograniczeniach: w dniu depilacji zalecamy rezygnację z basenu, intensywnych treningów. Skóra może być bardziej wrażliwa na podrażnienia przez ok. 24 h do 48 h. Po pierwszym zabiegu depilacji woskiem zalecamy, by nie używać maszynki, czy kremów do depilacji.

Procedury, techniki pracy oraz dobór preparatów do depilacji mamy zaplanowane w taki sposób, by nie kojarzyła się dziewczynkom z nieprzyjemnym zabiegiem, którego należy się obawiać. Traktujemy ją jako zabieg pielęgnacji ciała, który przywraca komfort i pomaga poczuć się lepiej w swoim ciele dorastającym dziewczynkom i kobietom w każdym wieku.

AUTORKA:

Magdalena Bakuła

Kosmetolożka, specjalistka depilacji LYCON

Magda kosmetyczka Ursus
Brak komentarzy

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

0
    0
    Twoje zakupy
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu