Po czym poznać dobrego masażystę twarzy?
13 wyróżników dobrego masażysty twarzy
Znalezienie dobrego masażysty twarzy może być kluczowe dla osiągnięcia pożądanych rezultatów i uniknięcia ewentualnych problemów.
Dobry, czyli jaki? Dobry terapeuta twarzy to profesjonalista, który oferuje usługi masażu twarzy z wysokim poziomem umiejętności, wiedzy i dbałością o klienta. Ma wiedzę, umiejętności i postawę.
Po czym poznać dobrego masażystę twarzy? Na co zwrócić uwagę?
1. Higiena. Krótkie, czyste, zadbane paznokcie, związane włosy, praca w uniformie. Niby podstawy, a nie dla wszystkich oczywiste. Masażysta twarzy powinien przestrzegać rygorystycznych standardów higieny, używać czystych ręczników i narzędzi oraz stosować się do zasad bezpieczeństwa podczas masażu. Po relacji z higieną poznasz profesjonalistę po dobrej szkole. Zanim dotknie Twojej twarzy – umyje ręce. W czasie zabiegu musi przerwać? Otworzyć okno? Podać Ci wodę? Zanim dotknie Cię ponownie – umyje ręce. Omijaj miejsca, w których w gabinecie zabiegowym nie ma umywalki. To niebezpieczne, niehigieniczne i niezgodne z wymaganiami sanepidu. A jednak, takie miejsca istnieją.
2. Wykształcenie i certyfikaty. Upewnij się, że masażysta ma odpowiednie wykształcenie i certyfikaty z zakresu masażu twarzy. Dobry terapeuta twarzy, to taki, który nie kończy na kilku szkoleniach, ale stale się rozwija.
3. Doświadczenie. Masażysta z dłuższym stażem pracy może mieć lepsze umiejętności, ma większe doświadczenie z różnymi typami skóry i potrzebami klientów, jest szansa, że lepiej zrozumie Twoje potrzeby. Nie skreślałabym jednak osób z mniejszym doświadczeniem, zwłaszcza, że cena zabiegu u nich może być niższa. A jeżeli mają prawdziwą pasję do terapii twarzy – brak doświadczenia nadrobią zaangażowaniem.
4. Opinie i rekomendacje. Znajdź recenzje i opinie od innych klientów, którzy korzystali z usług danego masażysty twarzy. Opinie klientów mogą dostarczyć cennych informacji na temat jakości usług.
5. Bezpieczeństwo. Prawdziwy profesjonalista stawia Twoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Gdy wystąpią przeciwwskazania do zabiegu, nie wykona go lub jeżeli nie będzie przeciwwskazań będzie umiał zaproponować Ci inny zabieg – bezpieczny dla Ciebie.
6. Zrozumienie technik, ale przede wszystkim potrzeb klienta. Masażysta powinien mieć wiedzę na temat różnych technik masażu twarzy, w tym np. masażu relaksacyjnego, limfatycznego, liftingującego czy terapeutycznego. Może specjalizować się w jakiejś metodzie, ale nie powinien zamykać się na inne.
7. Konsultacja. Przed rozpoczęciem zabiegu, specjalista powinien przeprowadzić konsultację, aby dowiedzieć się o Twoich potrzebach, problemach skórnych i ewentualnych alergiach. To pomoże dostosować masaż do Twoich indywidualnych potrzeb.
8. Wrażliwość, komunikacja, intuicja i empatia. Czy terapeuta słucha twoich potrzeb czy działa schematycznie? Czy dostosowuje zabieg do ciebie? Czy pracuje z uważnością? W skupieniu? Żeby to wiedzieć, musisz spróbować. Dobrą jakość pracy poczujesz – jestem tego pewna 🙂 Terapeuta twarzy powinien być dobrym słuchaczem i być elastyczny w dostosowywaniu masażu do Twoich potrzeb. W czasie sesji Twoje potrzeby mogą się zmienić, profesjonalista to wyczuje i zareaguje na nie. Empatia i intuicja mogą sprawić, że masaż będzie bardziej efektywny i relaksujący. Dobre porozumienie między tobą a masażystą jest kluczem do udanej sesji masażu.
9. Umiejętność relaksacji. Aby masaż twarzy miał działanie terapeutyczne musi działać relaksująco. Nie każdy masaż zadziała pozytywnie na nerw błędny, a tylko prawidłowe funkcjonowanie nerwu błędnego przywraca zdrowie. Dobry masażysta twarzy będzie w stanie stworzyć atmosferę relaksu i spokoju, co pomoże Ci w odprężeniu
10. Wiedza o pielęgnacji skóry. Wisienką na torcie będzie, jeżeli terapeuta twarzy będzie posiadał wiedzę o zdrowiu skóry. To w końcu na tym organie pracuje bezpośrednio (stan skóry będzie też decydował o ewentualnych przeciwwskazaniach lub ułożeniu takiego planu zabiegowego, aby osiągnąć najlepsze efekty).
11. Licencja i uprawnienia. W niektórych miejscach masażysta twarzy musi posiadać odpowiednią licencję lub pozwolenie do wykonywania usług. Niestety, w Polsce nie ma uregulowań w tym zakresie, stąd tak duża liczba osób, które wykonują zabiegi bez wykształcenia. Upewnij się, że Twój masażysta posiada legalnie zarejestrowaną i ubezpieczoną działalność (towarzystwo ubezpieczeniowe obejmie ubezpieczeniem tylko zabiegi, które specjalista może wykonywać w ramach posiadanego wykształcenia). Po zabiegu zachowaj paragon.
12. Dyskrecja. Praca na twarzy to bardzo intymna terapia. To praca nie tylko ze skórą, powięzią, mięśniami czy kośćmi, ale też z emocjami. Między innymi dlatego ja już od dawna nie publikuję zdjeć tak zwanych przed i po moich klientów. Nawet ich nie robię. A gdy robię na życzenie klienta zawsze telefonem klienta (!)
I na koniec…
13. Dba o swój komfort pracy. A może od tego trzeba było zacząć 🙂 Jak z tą maską w samolocie, najpierw sobie, potem dziecku. Zadbać o siebie, żeby móc zaopiekować się dzieckiem. Analogicznie, jeżeli masażysta twarzy nie zadba o swój komfort – jak ma zadbać o klienta? Wygodne łóżko do masażu, ergonomiczne krzesło, praca do określonej godziny (idealnie byłoby do 17:00, ale jakoś większość klientów woli masaże wieczorami :). Ja nie wyobrażam już też sobie bycia mobilną masażystką. Wiem, że nie byłoby to dobre dla mojego kręgosłupa i komfortu pracy.
Dobry masażysta twarzy będzie miał umiejętność dostarczenia relaksu, ulgi od napięcia i stresu, a także poprawy ogólnego stanu skóry. Ważne jest również, aby klient czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas sesji masażu.
Napisałam o masażystach twarzy, ale większość tych punktów dotyczy kosmetologów, fizjoterapeutów, masażystów ciała, fryzjerów, tatuażystów i wszystkich specjalistów branży beauty.
Wierzę, że masaż działa cuda. Zmienia życie.
Pierwszy masaż wykonałam 22 lata temu. Przywracam twarzom zdrowie i piękno. Pomagam kosmetyczkom i kosmetologom zwiększać skuteczność wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Uczę czujności i rozwagi w czytaniu potrzeb twarzy. Mam ambicję nauczyć masażystów twarzy pracować w skupieniu, z uważnością i intencją.
Chcesz nauczyć się masażu twarzy? Zostać terapeutą twarzy? Chcę, żebyś masowała z przyjemnością, ze spokojem i świadomością efektów swojej pracy. Zapraszam Cię na moje autorskie szkolenie Natural Face Lift. Chętnie podzielę się z Tobą wiedzą o dobroczynnym działaniu masażu twarzy.
Brak komentarzy